Są już pieniądze, Piotrek będzie miał wózek

Już wkrótce Piotrek Jaśkowski będzie miał nowy wymarzony wózek. Są już pieniądze na „pojazd” prosto z fabryki. Akcja zbiórki nakrętek będzie dalej kontynuowana a nadwyżkę ze sprzedaży drugiej tury nakrętek on sam przekazuje kolejnej osobie niepełnosprawnej.

Piotrka Jaśkowskiego z Grajewa zna chyba każdy. Chłopak ma 25 lat i mimo porażenia mózgowego aktywnie i samodzielnie porusza się na wózku inwalidzkim. Sekretem kierowania wózkiem jest noga chłopca to za jej pomocą steruje wózkiem i porusza się po całym mieście. Jak mówi mama Piotrka Jaśkowskiego, Liliana wózek był już kilka razy spawany i jest potrzeba zakupienia nowego i zaczęła się cała akcja.

Koncert charytatywny, darowizny, wpłaty na konto i na szeroką skalę akcja nakrętkowa.

Całe Grajewo i nie tylko zbiera nakrętki. Szkoły, przedszkola, firmy, instytucje osoby prywatne – wszyscy zbierają. Cel był jeden, szczytny, nowy wózek dla Piotrka Jaśkowskiego. Pieniądze ze sprzedaży plastikowych nakrętek wpłynęły na konto Piotrka. Teraz jest już 22 tys zł.

Wózek specjalnie dostosowany i sterowany

Kupno nowego wózka ogranicza fakt, specjalnego sterowania. Aby był on używany przez Piotrka musi zostać indywidualnie wyposażony. Jego sterowanie musi być zainstalowane i dostosowane do nogi Piotrka. Obecnie żadna z pytanych firm nie może go wyposażyć w system sterowania nogą.
Na chwilę obecną mamy problemy ze znalezieniem producenta, który dostosowałby wózek do potrzeb Piotrka(zakup samego wózka nie jest problemem). – mówi mama Piotrka Liliana Jaśkowska
Jak wszyscy wiedzą mój syn steruje wózek stopą i 9 lat temu udało mi się takie sterowanie znaleźć a na dzień dzisiejszy mam z tym ogromne problemy. Ciągle dzwonię i piszę do różnych firm i sklepów zajmujących się dystrybucją wózków. Napisałam również do producenta Opimusa w Niemczech z zapytaniem czy byłaby możliwość zamontowania takiego sterowania. Czekamy na odpowiedź. Na dzień dzisiejszy cena samego wózka(tego, o którym marzy Piotrek) kształtuje się w granicach 19-21tyś do tej kwoty trzeba doliczyć jeszcze cenę sterowania stopą, a tej ceny nie znam ze względu na brak urządzenia. Kwota, którą mamy na subkoncie w Fundacji „Słoneczko”(22tys.) i pieniążki ze sprzedaży drugiej tury nakrętek powinny wystarczyć a te, które nie będą wykorzystane Piotrek chce przekazać innym potrzebującym niepełnosprawnym osobom z Grajewa. Mój syn prosi również wszystkich mieszkańców Grajewa o dalsze zbieranie nakrętek, bo nie powinno się przerwać tak wspaniałej akcji. Mam nadzieję, że w niedługim czasie uda się nam kupić wymarzony przez Piotrka wózek. W imieniu swoim i mojego syna chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim za Wasze serca, bo w każdej nawet najmniejszej nakrętce jest kawałek Waszego serduszka – dodaje Lilina, mama Piotrka.

Akcja korkowa wciąż kontynuowana

Z drugą turą sprzedaży nakrętek rozpoczyna się nowy „nakrętkowy rozdział” – mówi Maria Jasionowska inicjatorka akcji zbiórki nakrętek. Akcja charytatywna nadal będzie kontynuowania, a pieniądze ze sprzedaży nakrętek będą niosły pomoc osobom niepełnosprawnym. Niech cały czas biją gorące serca, które i pamiętają o pomocy. Dziękuję za każdą nakrętkę bo w połączeniu z pozostałymi spełnia marzenia. Ciężko by wymienić z imienia i nazwiska wszystkie osoby, którym chciałabym podziękować dlatego DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM. Dziękuję też grajewskim portalom za ciągłe nagłaśnianie akcji.

Artykuł z dnia 2013-06-16
Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Społecznych włączyło się akcie na jej ostatnim etapie i na konto Piotrka zostały przelane środki w kwocie 760 zł, co pozwoliło na zamknięcie akcji.