Pozbyliśmy się elektorśmieci z piwnic i strychów – „Godzina dla ekologii”

Setki kilogramów elektorośmieci zostało zebranych w ramach akcji „godzina dla ekologii” zorganizowanej przez Centrum Inicjatyw Społecznych w Grajewie. Za elektorśmieci zostały rozdawane żarówki, produkty mleczarskie oraz drobne prezenty. Partnerami strategicznymi były: firma Contino Wind Group oraz Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol.

Od godziny 10.00 do 16.00 trawała akcja ekologiczna zorganizowana przez Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Społecznych w Grajewie. Tym razem w inicjatywę społecznej z cyklu „godzina dla ekologii” zbierane były elektorśmieci. Osoby, które przynosiły niepotrzebne urządzenia alektroniczne w zamian otrzymywałay żarówki, produkty mleczarskie oraz drobne prezenty.

Efekt zbiórki przekroczył nasze oczekiwania, nie sądziliśmy, że tyle osób włączy się w tą akcję, i że na koniec osoby postronne, włączą się w załadunek zebranych elektośmierci. Wszystkie elektorśmieci zgodnie z porozumieniem, trafiły do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Grajewie.

CIS w Grajewie dziękuje wszystkim mieszkańcom, którzy włączyli się do akcji i pozbyli się zalegających elektrośmieci. Dziękujemy również firmie Contino Wind Grup oraz SP Mlekpol za żarówki i produkty mleczarskie. Podziękowania ślemy również wolontariuszom za całodniowy wkład w akcję oraz portalowi e-grajewo.pl za objęcie patronatem medialnym i nagłośnieniu tej społecznej inicjatywy. Gorące podziękowania należą się dyrektorowi ZWiK Grzegorzowi Purwinowi dzięki którego uprzejmości mieliśmy możliwość wywiezienia tej góry elektorśmieci. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasze miasto będzie bardziej czyste i zielone czego sobie i państwu życzymy. Już wkrótce kolejne akcje CIS-u, każdy kto chce pomóc przy ich organizacji proszony jest o kontakt na maila cis@cis.grajewo.pl