Pomagamy Wiktorii

Szanowni Państwo!

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe dla Wiktorii, dwunastoletniej uczennicy

Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie. Jej historia poruszyła grajewian, a wśród nich i nas – zapaleńców : młodzież i dorosłych, którzy różnymi drogami pomagamy ,by Wiktoria mogła cieszyć się swoim dzieciństwem.

W chwili obecnej Wiktoria jest poddana chemioterapii. Jej codzienne życie i naukę szkolną przerwała bowiem poważna choroba – nowotwór mięsaka Ewinga. Zaczęło się od niewinnego siniaka . Po badaniach stwierdzono nowotwór złośliwy . Rak rozwijał się bardzo szybko . Dziewczynka przeszła 5 operacji, autoprzeszczep, komplet chemioterapii oraz zabieg usunięcia kości strzałkowej wraz z nerwem strzałkowym (03.2014-06.2016). Pod koniec stycznia 2019 z uwagi na niejasny obraz PET CT , w Instytucie Matki Dziecka w Warszawie pobrano wycinek . W badaniu histopatologicznym stwierdzono żywe utkanie nowotworowe. Wiktoria musiała zacząć walkę od nowa . Kolejne chemie , operacje , wycinanie kości przed nią .Cała rodzina Wiktorii robi co w jej mocy, by ją uratować. Nie jest to łatwe, ponieważ tylko jej tata pracuje i utrzymuje 4-osobową rodzinę ( Wiktoria, mama oraz siostra Wiktorii). Kosztowne są leki, dojazdy do Warszawy na chemioterapię (430km w dwie strony) ,noclegi w stolicy. Oprócz tego potrzebne są środki finansowe na protezę , specjalne buty ortopedyczne , ponieważ dziewczynka ma wyciętą część kości . W pomoc Wiktorii zaangażowali się mieszkańcy Grajewa, koledzy z pracy taty Wiktorii oraz jej szkoła . Specjalny filmik nakręciła i wyemitowała tv republika pomoc. Na podstawie pozwolenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji nr „2019/1930/OR” w terminie od 20 kwietnia do 30 ma 2019r.będą prowadzone również zbiórki publiczne.

Uprzejmie prosimy o włączenie się do tych działań i dokonanie choćby symbolicznej wpłaty na konto Bank BNP Paribas 03 1600 1462 1824 7112 7000 0001 z dopiskiem „Pomagamy Wiktorii”.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy w imieniu dziewczynki wierząc, że każde działanie na rzecz drugiego człowieka, a zwłaszcza chorego dziecka, owocuje dobrem.

Ponadto informujemy, że jest przygotowywany koncert charytatywny na rzecz Wiktorii, zainicjowany przez młodzież, w czasie którego wystąpią uczniowie grajewskich szkół, a także zespoły działające w Grajewskim Centrum Kultury. Zaplanowana data to 12 maja 2019r.,godz. 17.00.

Organizatorem koncertu i działań towarzyszących są: Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Społecznych, Grajewskie Centrum Kultury, Młodzieżowa Rada Miasta, radni i młodzież szkolna.

Honorowym patronatem objął to wydarzenie Burmistrz Miasta Grajewo.

Każde, nawet najskromniejsze wsparcie finansowe ma swoją moc.

Poza wsparciem finansowym zapraszamy więc także na wspomniany wyżej koncert.