Koncert charytatywny za nami. Mieszkańcy nie zawiedli.

12 maja w Grajewskim Centrum Kultury odbył się koncert ph. Pomagamy Wiktorii. Zagrali, zaśpiewali i zatańczyli uczniowie z grajewskich szkół. W czasie koncertu była zorganizowana zbiórka i tego dnia udało się zebrać aż 2756.10 zł.

To nie jedyne pieniądze jakie wpadły do puszek, gdyż zbiórki były prowadzone na imprezach poprzedzających koncert. I tak kolejne kwoty ze zbiórek do skarbon to 353.15 zł, 500 zł, 1179.15 zł, a na koncie dzięki hojności m.in przedsiębiorców, pojawiły się środki w kwocie (na dzień 14 maja 2019 roku) 7025,94 zł. Zbiórka publiczna prowadzona jest na podstawie pozwolenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji nr „2019/1930/OR” w terminie od 20 kwietnia do 30 maja 2019r.

W imieniu Wiktorii i rodziców dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizowany koncert oraz tym, którzy wsparli finansowo zbiórkę.

Koncert odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Grajewo a organizatorem koncertu i działań towarzyszących są: Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Społecznych, Grajewskie Centrum Kultury, Młodzieżowa Rada Miasta, radni i młodzież szkolna, nauczyciele i rodzice. W akcję zaangażowały się również jednostki miejskie takie jak MOPS czy CIS

Przypomnijmy: Wiktoria jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie. Jej historia poruszyła grajewian, a wśród nich i nas – zapaleńców : młodzież i dorosłych, którzy różnymi drogami pomagamy, by Wiktoria mogła cieszyć się swoim dzieciństwem.W chwili obecnej Wiktoria jest poddana chemioterapii. Jej codzienne życie i naukę szkolną przerwała bowiem poważna choroba – nowotwór mięsaka Ewinga. Zaczęło się od niewinnego siniaka . Po badaniach stwierdzono nowotwór złośliwy . Rak rozwijał się bardzo szybko . Dziewczynka przeszła 5 operacji, autoprzeszczep, komplet chemioterapii oraz zabieg usunięcia kości strzałkowej wraz z nerwem strzałkowym (03.2014-06.2016). Pod koniec stycznia 2019 z uwagi na niejasny obraz PET CT , w Instytucie Matki Dziecka w Warszawie pobrano wycinek . W badaniu histopatologicznym stwierdzono żywe utkanie nowotworowe. Wiktoria musiała zacząć walkę od nowa . Kolejne chemie , operacje , wycinanie kości przed nią. Cała rodzina Wiktorii robi co w jej mocy, by ją uratować. Nie jest to łatwe, ponieważ tylko jej tata pracuje i utrzymuje 4-osobową rodzinę ( Wiktoria, mama oraz siostra Wiktorii). Kosztowne są leki, dojazdy do Warszawy na chemioterapię (430km w dwie strony) ,noclegi w stolicy. Oprócz tego potrzebne są środki finansowe na protezę , specjalne buty ortopedyczne , ponieważ dziewczynka ma wyciętą część kości .