Kolejna akcja i kolejny sukces

Kolejna akcja z cyklu „Godzina dla ekologii” i kolejne setki kilogramów zebranych elektrośmieci. Tym razem przedsięwzięcie przeprowadzone było w Prostkach. Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Społecznych Grajewie wraz Urzędem Gminy w Prostkach zorganizowało zbiórkę elektrośmieci. Zużyte urządzenia były wymieniane na energooszczędne żarówki, produkty mleczarskie i drobne upominki.

Od godziny 10.00 do 15.00 trwała akcja ekologiczna zorganizowana przez Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Społecznych w Grajewie oraz Wójt Gminy Prostki Bożenę Bagan. Tym razem w inicjatywie społecznej z cyklu „godzina dla ekologii” zbierane były elektrośmieci z terenu Gminy Prostki. Osoby, które przynosiły niepotrzebne urządzenia elektroniczne w zamian otrzymywały energooszczędne żarówki, produkty mleczarskie oraz drobne prezenty. W ramach przeprowadzonej akcji zostało zebranych setki kilogramów elektrośmieci.

,, Często padają pytania pod naszym adresem, dla czego to robimy, kilka dni na przygotowanie i zbiórkę wszystkich pozwoleń, ludzi, materiałów na daną akcję no i na koniec cały dzień finałowy w czasie wolnym od pracy, ,,czy wy nie odpoczywacie, myślicie, że ktoś u nas na Grajewie was pochwali?!”

Nie chodzi o pochwały czy o pozwolenie na działanie od polityków, chodzi o dobry przykład, zostawienie po sobie porządku i czystej przyrody dla naszych dzieci. Poczucie, że coś zrobiliśmy, że jednak można, a nie tylko narzekać – mówi Jacek Waszkiewicz jeden z członków Stowarzyszenia CIS – już Ojciec Święty mówił, że człowiek jest tyle wart ile dał drugiemu! – dodał.
Już wkrótce kolejne akcje, w której CIS bierze udział, każdy kto chce pomóc przy ich organizacji może kontaktować się mailowo cis@cis.grajewo.pl

Organizatorzy akcji to: CIS w Grajewie oraz Urząd Gminy Prostki. Partnerami strategicznymi były: firma Contino Wind Group oraz Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol, MPO Białystok. Patronat medialny nad akcją objęła Gazeta Olsztyńska, Radio 5, Portal e-grajewo.p i zyciegrajewa.pl za co serdecznie dziękujemy.