Godzina dla ekologii, plaża nad rzeką już czysta

Centrum Inicjatyw Społecznych kontynuuje akcję z cyklu “godzina dla ekologii” tym razem wybór padł na plażę nad rzeką Ełk

Koniec wakacji to zakończenie sezonu wypoczynku i letnich kąpieli. Plaże świecą pustkami, a na nich pozostało to, co jest niepotrzebne,czyli śmieci. Tak też było na plaży nad rzeką Ełk, dopóki nie została uprzątnięta.
Poprzednia akcja była przeprowadzona Nad Jeziorem Toczyłowskim a w dniu wczorajszym tj. 3 września wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Społecznych w Grajewie przeprowadzili kolejną akcję z cyklu “godzina dla ekologii”. Z plaży nad rzeką Ełk zebrali i wywieźli 20 worków ze śmieciami.

Cytujemy jednego z wolontariuszy Jacka Waszkiewicza: ,,Nie da się ukryć, wolontariat to mocna strona Grajewskiego CIS-u, tym bardziej że stowarzyszenie stawia bardzo mocno na ekologię. Popieram i chętnie włączam się w tego typu akcje przynoszące korzyści dla mieszkańców naszej ,”małej ojczyzny”, oby tak dalej!
Podziękowania dla wszystkich wolontariuszy!!”

Wolontariat i wypoczynek

Tym razem po akcji wolontariuszy, temperatura wody nie pozwoliła na wspólny relaks w wodzie ale sprzyjający wiatr pozwolił na podniebne akrobacje latawców.
Natura zawsze daje wiele tylko trzeba z niej rozsądnie
korzystać i dbać o nią.