Dawid Potrzebuje Twojej pomocy. Każda nakrętka pomaga

To, że plastikowe nakrętki mogą zmienić czyjeś życie, spełnić marzenie czy po prostu pomóc to nie raz mogliśmy się o tym przekonać. Teraz Dawid potrzebuje właśnie Twojej pomocy, dochód ze zbiórki nakrętek przeznaczony jest na Delfinoterapię i rehabilitację.

W Grajewie akcję zbierania plastikowy nakrętek zapoczątkowała Maria Jasionowska. Wówczas plastikowe nakrętki zbierane były na wózek elektryczny dla Piotrka. Marzenie Piotrka zostało zrealizowane i jeździ nowym wózkiem. Teraz kolejna osoba potrzebuje pomocy. Jest nią Dawidek.

Dawid urodził się 08.05.2008r  przez ciecie cesarskie z powodu zanikającego tętna w zamartwicy.  Podejrzenie wady serca stwierdzone w USG przed narodzinami synka okazało się prawdziwe. W badaniu echokardiograficznym ujawniono ubytek w części błoniastej przegrody międzykomorowej serca, niedomykalność zastawki trójdzielnej, przerost lewej komory oraz zwężeniem obu gałęzi tętnicy płucnej i nadzastawkowe zwężenie aorty – relacjonuje mama Dawidka

Po konsultacji z kardiochirurgami został zakwalifikowany do operacyjnego leczenia wady serca. W trakcie kolejnych wizyt kardiologicznych, lekarze zasugerowali przeprowadzenie badań genetycznych, gdyż taka złożoność wady jest charakterystyczna dla rzadkiego zespołu genetycznego o nazwie Zespół Williama-Beurena. Wynik otrzymaliśmy w dniu operacji i niestety okazał się pozytywny. Opóźniony rozwój umysłowo-ruchowy to podstawowa cecha tego zespołu. Od momentu, gdy stan zdrowia Dawidka na to pozwalał rozpoczęły się niezliczone rehabilitacje, zajęcia z psychologiem, logopedą, pedagogiem, zajęcia ruchowe, turnusy rehabilitacyjne, wizyty lekarskie  w wielu poradniach specjalistycznych oraz pobyty w szpitalach.

Jest po korekcji chirurgicznej ubytku przegrody miedzy komorowej, obustronnego wnętrostwa i prawostronnej przepukliny pachwinowej z zaburzeniami gospodarki wapniowo-fosforowej.

Dzięki ciągłej rehabilitacji i po wielu wizytach u terapeutów u Dawida w końcu zaczęły być widoczne efekty codziennej pracy. Chcę zwiększyć intensywność terapii syna, aby móc go jak najlepiej przystosować do dorosłego życia. Dopiero, gdy u mnie został zdiagnozowany nowotwór na szczęście nie złośliwy wtedy dotarło do mnie, że mnie kiedyś zabraknie a syn dorośnie. Przed diagnozą taka myśl nawet do mnie nie docierała, że kiedyś syn będzie musiał być zdany na kogoś innego niż ja. 

<b>Cel to delfinoterapia i rehabilitacja. Połowa pieniędzy prawie jest.</b>

W akcję zbiórki nakrętek zaangażowało się Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Społecznych w Grajewie i na konto Dawidka wpłynęły środki w kwocie 7210 złotych pochodzące ze sprzedaży zbieranych plastikowych nakrętek. Dodatkowo dostarczono do rodziców około 2 ton nakrętek. W tej chwili na koncie Dawidka jest już 9300 złotych. Brakuje jeszcze połowy. Zebrane środki będą przeznaczone a delfinoterapięi rehabilitację Dawidka. Kwota jaka jest potrzebna to 20 tys złotych.

.

<b>Akcja odbywa się dwutorowo</b>

Po przez zbiórkę plastikowych nakrętek, które można wrzucać do pojemników ustawionych w sieci sklepach Gama w Grajewie. Jeśli chce w inny sposób włączyć się w akcję możesz dokonać przelewu na poniższe konto.

<b>Miej społeczny bezwarunkowy odruch</b>

W Grajewie mieszańcy przyzwyczaili się do zbierania nakrętek. Nie wyrzucają ich do koszy na śmieci, a zbierają, by następnie dostarczyć do jednego z punktów zbiórki nakrętek. Które zlokalizowane są we wszystkich sklepach Gamma w Grajewie. Świadomość, że każda nakrętka pomaga, wykształciła odruch bezwarunkowy, odruch z serca. Dlatego w bardzo łatwy i bez kosztowy sposób można pomagać. Pomagać osobom, które naprawdę tej pomocy potrzebują.

W imieniu Dawidka, Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Społecznych w Grajewie dziękujemy za każda przekazaną nakrętkę. Niech akcja, która w Grajewie zapoczątkował Maria Jasionowska nadal trawa i kolejna osoba może poczuć się bardziej szczęśliwsza.